Ich WYJĄTKOWY dzień

Emilia, Julita, Magdalena i Marta oraz Krystian, Emanuel, Dawid i Szymon – ośmioro uczniów klasy III przyjęło dziś po raz pierwszy Komunię św.

Mszę św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodziców chrzestnych o. proboszcz wraz z przybyłym z Australii o. Maciejem Kaczmarczykiem odprawili o godz. 11.30. Dzieciom, jak zawsze, towarzyszyli rodzice i rodzice chrzestni.

Uroczystości rozpoczęły się od uroczystego wejścia do kościoła. Wcześniej na cmentarzu przykościelnym o. proboszcz przywitał czekające na swój wielki dzień dzieci, a potem poprosił je, żeby w krótkiej modlitwie zwróciły się do swoich rodziców o błogosławieństwo.

Również kazanie o. Józef w całości poświęcił dzieciom i ich rodzicom. Na przykładzie przytoczonej opowieści przypomniał rodzicom, że dziecko na zawsze pozostanie ich największym skarbem, a dziewczynkom i chłopcom uświadomił, że już dzień wcześniej, bo w sobotę 21 maja, wszystko w ich życiu uległo zmianie. – Przystąpiliście wczoraj po raz pierwszy do spowiedzi św. A za chwilę w tej małej hostii przyjdzie do Was sam Pan Jezus – wyjaśniał sprzed ołtarza. Apelował przy tym do swoich małych słuchaczy, by dbali o to, aby ich serca pozostały czyste i – tak jak dziś – zapatrzone w Pana Jezusa.

W uroczystości towarzyszyła też dzieciom ich katechetka s. Jolanta, która przez cały miniony rok przygotowywała dziewczynki i chłopców do tego wielkiego wydarzenia. O oprawę muzyczną podobnie jak przed rokiem zadbał o. Arnold i prowadzona przez niego schola.

I jak zawsze nie zabrakło wzruszeń, życzeń i podziękowań. Ich wyrazem były kwiaty wręczone s. Jolancie, o. Józefowi, o. Arnoldowi i o. Maciejowi. Kwiatek za swoją obecność otrzymał z rąk rodziców także br. Marek.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście + 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.