Po prostu kosmos!

Marsjanie, Wenusjanki, obywatele Urana, Neptuna, Merkurego i Jowisza – wszyscy oni zawitali w gościnne progi sióstr niepokalanek – mieszkanek starej, dobrej planety Ziemi.

Impreza integracyjna pomiędzy poszczególnymi obywatelami Drogi Mlecznej odbyła się w poniedziałek 15 lutego i nikt się na nią nie spóźnił! Rakiety, promy kosmiczne i inne statki powietrzne spełniły oczekiwania konstruktorów i barwne kosmiczne towarzystwo wylądowało bezpiecznie na Ziemi. (No może pewnej przemiłej Saturniance zwichrzyło nieco zielone loki, ale czy to istotny szczegół wobec bezmiaru Wszechświata?!)

Bo tym razem tematem przewodnim urządzonego w przedszkolu balu był kosmos – z wszystkimi związanymi z tym aspektami. Na kilka dni przed zabawą dzieci przygotowywały makiety Układu Słonecznego, pomagały w kosmicznych dekoracjach, ucząc się przy okazji kolejności i cech szczególnych krążących wokół Słońca planet.

Żeby było śmieszniej maluszki na balu  wystąpiły we własnych piżamkach. Jedynie nakrycia głowy miały kosmiczne – wyjaśniała rozbawiona s. Łucja.

Każde dziecko prócz dzikich, kosmicznych harców mogło też na moment przywdziać kosmiczny skafander. A zabawa – co jasno widać po zdjęciach – była po prostu przednia 🙂

Zdjęcia: Siostry Niepokalanki

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 − osiemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.