Pączek dla Afryki

26 lutego w naszej szkole odbył się apel, w którym p. Agnieszka Rusnak wraz z p. Zofią Rafacz i p. Katarzyną Jaworską przedstawiły uczniom pomysł na wsparcie akcji pomocy afrykańskim dzieciom, zorganizowanej przez braci kapucynów, działających na tamtejszych terenach. Z tej okazji 2 uczennice – Ania Sowa i Julka Hornik – stworzyły plakat, przedstawiający szczegółowo cel akcji.

28 lutego i 1 marca uczniowie klasy VIII w celu charytatywnym przygotowali m.in.:  babeczki, beziki, faworki, różnego rodzaju ciasta i pączki. Wszystkie pyszne, ponieważ zrobione domowymi przepisami.

1 marca policzyliśmy zebrane z ich sprzedaży pieniądze i okazało się, że uzbieraliśmy ok. 730 zł, co w przeliczeniu starczy na 2 lata pomocy dla naszego 1 afrykańskiego kolegi. – Nikt z uczniów i nauczycieli nie spodziewał się tak ogromnego powodzenia tej akcji w naszej szkole – podsumowała akcję pomocy dla Afryki jej główna pomysłodawczyni p. Agnieszka Rusnak.

A my sami dumni jesteśmy z tego, że przyczyniliśmy się do akcji “Pączek dla Afryki”, bo wiemy, że pomoc bliźniemu jest ważna, bez względu na to kim, jest, gdzie mieszka i jak żyje! Bo każdemu należy się pomoc  – podkreślała wiceprzewodnicząca naszej szkoły Julka Hornik.

Więc i my pamiętajmy o naszych bliźnich! I pomagajmy im, jak się da!!!

Więcej zdjęć i szczegółów pod: http://www.dursztyn.szkolnastrona.pl/a,95,akcja-na-200 Link do strony ze szczegółami akcji:  https://paczek.kapucyni.pl/

Tekst: Kinga Waniczek, zdjęcie z: http://www.dursztyn.szkolnastrona.pl/a,95,akcja-na-200

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.