OSP Dursztyn i zawody w Lasku

W niedzielę 2 lipca w Lasku odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wystartowała też nasza jednostka.

Łącznie wszystkich jednostek strażackich w gminie Nowy Targ jest 21. W zawodach uczestniczyło 19. W tym roku OSP Dursztyn nie wystawiła drużyny kobiecej. Zmagali się tylko mężczyźni.

Sędzią na sztafecie był Stanisław Sołtys; a na bojówce Michał Hornik. Funkcję dowódcy sprawował Andrzej Sowa, a mechanika Krzysztof Jeleń. Tegorocznym łącznikiem został Marcin Sołtys; rozdzielaczowym Artur Waniczek; przodownikami roty Mateusz Knurowski i Dawid Waniczek; a pomocnikami Kacper Sowa i Adrian Kaczmarczyk.

O godz. 13 miała miejsce generalna zbiórka przed zawodami, a potem losowanie kolejności startu. Grupa z Dursztyna wylosowała numer 4. – Najpierw odbyła się sztafeta, w której nasi strażacy uzyskali czas 60 sek. – bez punktów karnych – relacjonowała przyglądająca się startowi kolegów Edyta Knurowska. Po zmaganiach wszystkich pozostałych drużyn (męskich i damskich) nadszedł czas na drugą część zawodów, czyli ćwiczenie bojowe. – Nasi strażacy uzyskali w nim czas 46 sek. (również bez punktów karnych) – podkreślała Edyta Knurowska.

Z drużyn męskich najlepsze w Lasku były:

  1. OSP Gronków
  2. OSP Nowa Biała
  3. OSP Krempachy

A z żeńskich:

  1. OSP Krempachy
  2. OSP Nowa Biała
  3. OSP Rogoźnik

Nasza jednostka wywalczyła w sumie 10. pozycję na 19 możliwych.

Po wręczeniu pucharów głos zabrali wójt Jan Smarduch oraz komendant gminny OSP Józef Tazik, którzy pogratulowali wszystkim jednostkom, podziękowali za przybycie oraz za to, że zawsze można na nich liczyć.

I my strażakom serdecznie gratulujemy!!

Zdjęcia: Edyta Knurowska

Facebook Comments