OSP Dursztyn na zawodach strażackich w Nowej Białej

Bez miejsca na podium, ale za to z wielkim uśmiechem.

Tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w niedzielę 1 lipca na stadionie sportowym w Nowej Białej. Przyjechało na nie aż 18 jednostek OSP z terenu gminy Nowy Targ: z Nowej Białej, Dursztyna, Krempach, Gronkowa, Harklowej, Dębna, Knurowa, Nowego Targu, Krauszowa, Szlembarku, Łopusznej, Ostrowska, Rogoźnika, Pyzówki, Waksmundu, Trutego, Obidowej i Klikuszowej. Dopisały też 4 drużyny kobiece: wystartowały panie z Nowej Białej, Krempach, Pyzówki i Trutego.

Zawody rozpoczęły się o godz. 13 od losowania kolejności startujących drużyn. Nasza OSP Dursztyn wylosowała nr 14. Pierwszą konkurencją, z jaką musiała się zmierzyć, była sztafeta. W niej wystartowali: Mateusz Knurowski, Adrian Kaczmarczyk, Dawid Waniczek, Artur Waniczek, Bartek Kaczmarczyk , Marcin Sołtys i Kacper Sowa. Uzyskali za nią 68 pkt.

Kolejną konkurencją ocenianą w zawodach strażackich jest bojówka. Chodziło w niej o to, by precyzyjnie i szybko stworzyć linię do przesyłu wody, a na koniec strumieniem z węża strażackiego strącić ustawione w wyznaczonym miejscu pachołki. Na tym etapie do chłopaków dołączył też komendant Michał Hornik, który do tej pory zajmował się sędziowaniem.

Po wystartowaniu wszystkich drużyn okazało się, że w kategorii męskiej najlepiej spisali się strażacy z Nowej Białej, uzyskując wynik 104.6 pkt. Tuż za nimi uplasowali się druhowie z Krempach z wynikiem 104.7 pkt. III miejsce zajął Gronków, uzyskując 105.4 pkt.

Nasi strażacy w tych zawodach zajęli 12. pozycję z rezultatem 121.4 pkt.

Film: Damian Łętowski

Zdjęcia: Krystyna Waniczek i Edyta Knurowska

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.