Poświęcenie i otwarcie drogi powiatowej (ZDJĘCIA)

Mszą św. w kościele rozpoczęła i posiadami w Gościńcu Dursztyn zakończyła się dzisiejsza uroczystość poświęcenia i oddania do użytku wyremontowanej drogi powiatowej.

A zakres trwających od połowy października robót był bardzo szeroki. Najpierw sfrezowano istniejącą masę bitumiczną, potem ułożono warstwę profilowaną z masy bitumicznej. Przeprowadzono też regenerację nawierzchni bitumicznych przy użyciu siatek zbrojeniowych oraz wykonano nową warstwę ścieralną z betonu asfaltowego. Zakres zaplanowanych prac obejmował również wykonanie poboczy z kruszyw łamanych i destruktu bitumicznego, regulację włazów kanałowych i kratek ściekowych oraz remont cząstkowy krawężników – z remontem istniejących zjazdów i skrzyżowań z drogą powiatową włącznie. Położony na nowo odcinek drogi mierzy 3,2 km i zaczyna się przy kościele w Dursztynie, a kończy przy pierwszych zabudowaniach ul. Spiskiej w Krempachach. Cały koszt inwestycji zamknął się w kwocie 3.815.602,70 zł, z czego pozyskane przez ministra Edwarda Siarkę dofinansowanie ze środków Funduszu Leśnego wyniosło dokładnie 3.014.326,13 zł, a pozostałe 800.000,00 zł  sfinansował Starosta Nowotarski

Oficjalnego poświęcenia wyremontowanej drogi podczas odprawionej o godz. 12 Mszy św. dziękczynnej w intencji tych, którzy przyczynili się do położenia nowej nawierzchni, dokonał proboszcz o. Paweł Kondratiuk. Zaproszenie na to ważne dla dursztynian wydarzenie przyjęli: poseł na Sejm RP Edward Siarka, była poseł Anna Paluch, starosta nowotarski Krzysztof Faber, wicestarosta nowotarski Bogusław Waksmundzki, wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, dyrektorzy Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Moskalik i Kazimierz Bielak, radny gminny Krzysztof Waniczek oraz  przedstawiciele wszystkich działających w Dursztynie organizacji, tj.: KGW, zespołu Honaj, szkoły podstawowej, przedszkola, OSP, rady sołeckiej i inni.

– To dla nas bardzo ważny dzień! Zapewniamy, że jadąc tą drogą, zawsze będziemy pamiętać, że mamy ją dzięki ministrowi Edwardowi Siarce i dzięki panu staroście – podkreślała z przejęciem pani sołtys.

Uroczystości zakończyły się obiadem i posiadami w Gościńcu Dursztyn.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.