Odpust św. Jana Chrzciciela

– Janie Chrzcicielu, ojcu zwiastowany, Zachariaszowi poprzez sprawy nieba, któryś w żywocie matki swej Elżbiety, imię otrzymał już od Zbawiciela – pieśnią ku czci św. Jana Chrzciciela rozpoczęła się dzisiejsza uroczysta Msza św. odpustowa.

Sumę celebrował zaproszony przez proboszcza o. Grzegorz Chomiuk, magister nowicjatu Prowincji Matki Bożej Anielskiej. On też wygłosił do wiernych homilię o niezwykłych okolicznościach przyjścia na świat św. Jana Chrzciciela i niedowierzaniu Zachariasza w to, że w jego wieku ojcostwo jest jeszcze możliwe. Myślą przewodnią kazania była jednak konieczność dziękczynienia każdej i każdego z nas za niezwykły dar życia, którym nas Bóg obdarza.

Jak to przy takich okazjach bywa, na uroczystość odpustową zjechali się też księża z okolicznych parafii, m. in. z Krempach i Nowej Białej. Pogoda dopisała, nic więc nie stało na przeszkodzie tradycyjnej procesji Eucharystycznej wokół kościoła.

Tuż po zakończeniu Mszy św. o. Jerzy podziękował wszystkim tym, którzy służbą przy ołtarzu, pomocą przy organizacji lub czynnym udziałem w procesji przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości. Po odśpiewaniu Litanii do św. Jana Chrzciciela i Te Deum o. Grzegorz udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Zdjęcia i film: o. Bartosz Prusiewicz OFM

Facebook Comments