“Owadzie lato” z I miejscem!

A na naszej szkolnej stronie kolejne bardzo budujące wieści. Nauczycielka nauczania początkowego, p. Katarzyna Jaworska wraz ze swoimi uczniami w wieku od 7-8 lat zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie pt. “Owadzie lato 2021”.

Konkurs na najciekawsze i najbardziej inspirujące zajęcia na temat owadów ogłoszono jeszcze w czerwcu 2021 r. Do konkursu mogła zgłosić się każda osoba zaangażowana w edukację przyrodniczą, która zorganizowała zajęcia poświęcone owadom dla grupy dzieci w wieku od 3–10 lat. Podobnie jak w przypadku całej akcji edukacyjnej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP), poświęconej owadom, zainteresowanie konkursem „Owadzie lato 2021” było bardzo duże. Organizatorzy podają, że wpłynęło aż 16 zgłoszeń z całej Polski.

Na stronie OTOP czytamy:

Zakres zajęć, które zgłoszone zostały do konkursu, był bardzo szeroki. Obejmował obserwacje owadów, najczęściej wielu grup tych bezkręgowców, zajęcia artystyczne związane z owadami, a także szereg działań, których celem była pomoc owadom (…). Niemal każda z grup, które zgłosiły się do konkursu, udała się na obserwacje terenowe.

A oto podsumowanie nagrodzonego I miejscem projektu p. Kasi i jej wychowanków:

 

Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku. Zgłoszenia do konkursu były jeszcze w poprzednim roku szkolnym, bo do 30 czerwca. Przedstawiono, oczywiście, pewne wytyczne, jak mniej więcej można ten projekt wykonać. Troszkę się nimi kierowałam, ale bardzo dużo zmodyfikowałam i rozbudowałam według mojego autorskiego pomysłu – wyjaśniała podekscytowana. 

Więcej informacji o konkursie pod: https://otop.org.pl/2021/08/konkurs-owadzie-lato-2021-rozstrzygniety/

Pani Katarzynie Jaworskiej i jej uczniom – jak zawsze – serdecznie gratulujemy!!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.