Niedziela Palmowa jakiej pragnęliśmy!

Było pięknie! Uroczyście, ale radośnie! Zimno, ale słonecznie! I przede wszystkim tak, jak dawno tego chcieliśmy!

Tegoroczne uroczystości związane z pamiątką wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczęły się na Skałce przed klasztorem sióstr niepokalanek. Czekał już przywieziony ze Złotej osiołek, czekali też chłopcy grający uczniów Pana Jezusa, dziewczęta z palmami i Dominik Bryksy – “etatowy” odtwórca roli Pana Jezusa.

W tym dniu przeżywaliśmy też wizytację naszej parafii. Zaraz po tym, gdy z cmentarza na Skałkę dotarli o. proboszcz i ks. biskup Robert Chrząszcz rozpoczęły się właściwe uroczystości upamiętniające wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Najpierw o. Józef odczytał stosowny fragment z Ewangelii, potem ks. biskup pobłogosławił przyniesione palmy wielkanocne, a gdy Dominik Bryksy dosiadł już lekko narowistego osiołka, dziewczęta w radosnym, roztańczonym orszaku wybiegły mu naprzeciw i zaprowadziły aż do bram świątyni.

I co tu dużo pisać… W procesji wzięła udział prawie cała społeczność Dursztyna. Ślicznie prezentowały się dzieci z kolorowymi palmami, uśmiechnięci i rozradowani dniem dorośli, a także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w swoich nowiutkich spiskich strojach. Nie zabrakło też śpiewu scholi oraz życzeń i podziękowań złożonych na ręce ks. biskupa.

Nagrania: Krystyna Waniczek i Andrzej Różyński

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


14 − trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.