Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego… … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.

W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Św. Jan Paweł II).

Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dlatego hasłem tegorocznego święta są słowa wypowiadane w Koronce i na zakończenie Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: “Miej miłosierdzie dla nas i całego świata“. Z naszej parafii wczoraj o 19.30 wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Łagiewnik na czuwanie poprzedzające dzisiejsze święto. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pielgrzymki a zwłaszcza jej uczestnikom za trud pielgrzymowania. Dziękujemy za wspólną modlitwę i trwanie z całym Kościołem w tym szczególnym czasie działania łaski Bożej. Dzisiaj o 15.00 w godzinę Miłosierdzia Bożego w naszej świątyni parafialnej będziemy trwać przed Najświętszym Sakramentem. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię. Powierzymy także w akcie oddania Chrystusowi miłosiernemu naszą parafię i parafian. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.

  1. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i podjęli trud modlitwy za dzieci nienarodzone, zagrożone aborcją. Informacja o naszym zaangażowaniu została wysłana do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
  2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Modlimy się także o liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek polecamy naszą parafię i parafian opiece św. Antoniego z Padwy na wieczornej Mszy św.
  3. 4. Wszystkim, którzy w wielkim Tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  4. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Wiesława Czajkę.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.