Niedziela Chrztu Pańskiego – ogłoszenia

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8.01.2023 r.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością.

3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?

4. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Honaj na który serdecznie zapraszamy wszystkich.

4. Dziękujemy kolędnikom misyjnym z klas III, IV, V i VI, którzy w ramach Dnia Misyjnego Dzieci w uroczystość Objawienia Pańskiego w parafii zbierali ofiary na rzecz misji i zebrali kwotę 2530,00 zł. W imieniu misjonarzy składamy serdeczne podziękowanie kolędnikom i Wam drodzy, którzy tak chętnie wspieracie dzieła misyjne, nie tylko w tym szczególnym dniu, ale również w każdy pierwszy Piątek miesiąca. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam stokrotnie.

5. W tym tygodniu do wieczności odszedł nasz parafianin śp. Walenty Kaczmarczyk. Niech Wszechmogący Bóg przyjmie go do swojej chwały, którą obiecał mu na chrzcie św.

4. Wszystkim parafianom, gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Niepokalanej.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Kazimierza Bratkowskiego.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.