Miłosierdzie Boże oczyma dzieci

Choć przedszkole pozostaje zamknięte i dzieciaki nie spotykają się z s. Łucją, to nadal mają z nią wspólne sprawy. Jak choćby dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego i wspomnienie św. Siostry Faustyny.

Prace powstały po obejrzeniu filmików dotyczących Bożego Miłosierdzia. Na razie wpłynęło ich kilka. Ale czekamy na następne.

Przypomnijmy, inspiracją  dla ustanowienia święta  Miłosierdzia Bożego było pragnienie Pana Jezusa, które przekazała światu Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)

A oto dziecięce wyobrażenie św. Siostry Faustyny i Jezusa Miłosiernego.

Zdjęcia: S. Łucja Poręba

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


16 − dziesięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.