“Matematyk” Pani Kasi zwyciężył!!!

Z dumą informujemy, że napisany przez naszą nauczycielkę Katarzynę Jaworską autorski projekt pt. Czy tylko matematyk korzysta z matematyki zdobył w konkursie pt. Inspiruję do nauki największą ilość głosów!

O konkursie pisaliśmy przed kilkoma dniami pod http://dursztyn-spisz.pl/?p=39889. A dziś możemy cieszyć się taką nowiną!!

Zwycięstwo w zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci konkursie dało nauczycielce nauczania początkowego Katarzynie Jaworskiej zapewnienie, że napisany przez nią cykl zajęć stanie się jednym z projektów tematycznych, oferowanych klasom w roku szkolnym 2020/2021. Ponadto do uczniów p. Kasi trafią nagrody rzeczowe w postaci książek, a ona sama otrzyma zestaw edukacyjny “Metoda Pytań i Doświadczeń”.

Wszystkim, którzy na mnie głosowali, bardzo serdecznie dziękuję – napisała w wiadomości wysłanej dziś na konto portalu Dursztyn-Spisz Katarzyna Jaworska.  – A Pani dziękuję przede wszystkim za poświęcony czas!

Przypomnijmy: Do etapu finałowego jury konkursowe Fundacji Uniwersytet Dzieci wybrało dwie prace:
W głosowaniu użytkowników wygrał projekt “Czy tylko matematyk korzysta z matematyki?” Cykl rozpoczyna się scenariuszem “Po co nam matematyka?”, by dobrze wprowadzić uczniów w temat i pokazać, że nauka ta otacza nas z każdej strony. Następne lekcje można realizować w dowolnej kolejności. Znalazły się wśród nich scenariusze takie jak: “Co łączy człowieka z Piramidą Cheopsa?”, “Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy?”, “Co liczy się w tańcu i muzyce?” lub “Czy matematyka może przydać się w kuchni?”. Ważną częścią realizacji projektu były spotkania z przedstawicielami różnych zawodów: muzykiem, kucharzem, malarzem czy krawcem. Uczniowie mogli w ten sposób u źródła dowiedzieć, czy matematyki warto i należy się uczyć, aby dobrze wykonywać swoją pracę.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.