Marka i Wojtka sukcesy w ortografii

Nasza szkoła już po raz trzeci była gospodarzem Gminnego Konkursu Ortografii.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z klas IV – VII z terenu gminy Nowy Targ. 8 maja przyjechało ich do nas 52 aż z 18 podstawówek. Dursztyn też był obecny – w osobach ucznia kl. IV Wojtka Gromady i ucznia kl. VII – Marka Ślazyka.

Ze względu na różny wiek uczestników wyodrębniono 4 kategorie wiekowe. Najpierw w dwóch salach pisali uczniowie klas IV i V.  Po nich do dyktanda przymierzyli się ich starsi koledzy. Tym razem tekst konkursowy przygotowała autorka podręcznika do nauki języka polskiego Anita Żegleń.

Moim zdaniem tekst był  łatwiejszy niż przed rokiem – przekonywał podczas oczekiwania na sprawdzenie prac konkursowych Marek Ślazyk, któremu w zeszłym roku do 3. miejsca zabrakło tylko 0,5 pkt. – Wszystko napisałem – wtórował Markowi Wojtek, który też zmagał się już z ortografią, tyle że w nauczaniu początkowym.

Tym razem organizatorzy nie przewidzieli dla uczestników wyjścia w teren. Ale oczekiwanie na sprawdzenie wszystkich dyktand umilała uczniom konsumpcja zapiekanek i upieczonych przez rodziców ciastek.

Ostatecznie Wojtek Gromada z kl. IV w swojej kategorii wiekowej zajął miejsce tuż za podium, bo 4. A Marek Ślazyk (tak, jak przeczuwał!) awansował i wybił się w tym roku na 1. pozycję!!

Chłopców do konkursu przygotowywała polonistka mgr Aleksandra Kachniarz. A wszystkie wyniki zobaczyć można w załączonych protokołach.

 

 

 

 

 

A dyplomy chłopcy odbiorą po podpisaniu ich przez wójta gminy Nowy Targ Jana Smarducha.

SERDECZNE GRATULACJE, CHŁOPAKI!!!

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.