Mamy nowego proboszcza

Dzisiaj, tj. w niedzielę 3 września, na Mszy św. o godz. 8.00 miało miejsce uroczyste wprowadzenie i zatwierdzenie na urząd proboszcza parafii w Dursztynie o. Pawła Kondratiuka OFM.

O. Paweł wraz z wikariuszem o. Oliwierem Grycem przebywa w naszej parafii już od 25 sierpnia. Uroczystego zatwierdzenia go na urzędzie dokonał dzisiaj ks. Józef Bednarczyk – dziekan dekanatu niedzickiego w obecności nowo mianowanego prowincjała Prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych o. Krzysztofa Bobaka.

Jeszcze przed rozpoczęciem Eucharystii ks. dziekan odczytał akt mianowania  o. Pawła na stanowisko proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Dursztynie podpisany przez arcybiskupa Archidiecezji Krakowskiej Marka Jędraszewskiego. Po wygłoszeniu kazania o. Paweł złożył uroczyste wyznanie wiary oraz przyrzeczenie wierności na ręce ks. dziekana.

– Jestem tutaj dopiero od tygodnia, a wielu z was pyta mnie, jak się czuję i czy jest mi dobrze na nowym miejscu – mówił po zakończeniu kazania o. Paweł. – Otóż zapewniam, że czuję się w Dursztynie bardzo dobrze i wierzę, że z waszą pomocą poradzę sobie ze wszystkim. Dlatego proszę was o wsparcie, modlitwę i wyrozumiałość, zwłaszcza, że proboszczem zostałem po raz pierwszy – apelował nowy proboszcz.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.