Mają talent!

Alan stanął na głowie, Oliwka zrobiła szpagat. Karol pokazał sztuczki magiczne, a Marek wyrecytował Kozicę. Uczniowie szkoły podstawowej udowodnili, że talentu im nie brakuje.

W komisji oceniającej stopień trudności, kunszt i walory artystyczne pokazów zasiadły: katechetka s. Jolanta Śląska, nauczycielka przyrody Katarzyna Jaworska oraz nauczycielka nauczania początkowego Agnieszka Rusnak , jako przewodnicząca. Program tegorocznej odsłony “Mam talent” zawierał aż 14 punktów, łącznie wzięło w nim udział 25 uczniów z klas 0 – VI. Konferansjerką zajęły się polonistka Aleksandra Kachniarz i uczennica kl. VI Ania Sowa. Zaś od strony techniczno-muzycznej pomagały: Julka Hornik i Julka Kalemba.

Jako pierwsza wystąpiła grupka teatralna z klasy VI w osobach: Kuby Sołtysa, Krystiana Hornika i Krystiana Zapały. Chłopcy przedstawili scenkę rodzajową o chorym belfrze i dość nieudolnie leczącym go medyku. Zaraz po nich pokaz sterowania dronem zaserwował widzom Radek Łopata, a uczęszczająca na zajęcia baletu Oliwka Sołtys zatańczyła taniec zwieńczony ładnym szpagatem. Z pokazem tanecznym wystąpiły również Asia Hornik, Ola Błachut i Kasia Kaczmarczyk z kl. III. Elementy akrobatyczne, które wprowadziły, wywołały wiele emocji. Z podobnym repertuarem tanecznym (ale z pomponami) wystąpiły także uczennice klasy IV – Aneta i Natalia Łętowskie, Natalia Błachut i Weronika Sowa.

Klasę V reprezentowali: Szymon Sołtys, Michał Zygmund i Ola Sołtys, którzy na skrzypcach zagrali tradycyjne spiskie melodie. Z podobnym występem (ale solo), zaprezentował się także Karol Knurowski z kl. IV, który dodatkowo pokazał kolegom matematyczne sztuczki magiczne. W pojedynkę z recytacją wystąpili jeszcze Marek Ślazyk z wierszem Mieczysławy Faryniak pt. Kozica i Daria Surma z utworem Jana Brzechwy pt. Hipopotam i żaba. Za to Radek Wójciak z kl. I zaśpiewał sam trudną angielską piosenkę.

Ogromną porcję emocji i sporą dawkę strachu dostarczył widzom taniec Gangnam style wykonaniu Alana Zapały z kl. O. Co rusz pojawiały się w nim bardzo trudne figury akrobatyczne. Emocje te, na szczęście, wyciszyła nastrojowa piosenka o wiośnie, którą samodzielnie ułożyła i zaśpiewała Kasia Ślazyk. Ostatnim punktem tegorocznego “Mam talent” była scenka rodzajowa o szkole w wykonaniu uczennic kl. VI – Marioli i Wiktorii Łętowskich, Karoliny Kozub i Karoliny Surmy.

Jury, jak samo przyznało, miało trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie nagrodami uhonorowało:

W kategorii klas 0 – III:

  1. Oliwkę Sołtys – taniec,
  2. Radka Wójciaka – śpiew,
  3. Alana Zapałę – taniec.

W kategorii klas IV – VI:

  1. Kasię Ślazyk – śpiew,
  2. dziewczęcą grupę teatralną z kl. VI – scenka rodzajowa,
  3. Marka Ślazyka – recytacja.

Natomiast wyróżnienie za wszechstronność otrzymał:

  1. Karol Knurowski – gra na skrzypcach, sztuczki magiczne.

Wszystkim utalentowanym serdecznie gratulujemy!!!

Facebook Comments