Jubileusz 10-lecia Honaja

Nie przecinaj korzeni łączących cię z rodną ziemią, choćbyś na krańcach świata się znalazł – tę i wiele innych rad usłyszały dzieci i młodzież tańczące w zespole Honaj.

Obchody jubileuszu 10-lecia istnienia Honaja rozpoczęły się w niedzielę 3 września od uroczystej Mszy św. dziękczynnej odprawionej w intencji zespołu przez o. proboszcza Józefa Kiełbasę OFM. Po niej tancerze, mieszkańcy Dursztyna i wszyscy zaproszeni goście udali się na drugą część świętowania do remizy.

Działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej zespół powstał w 2007 r. Stało się to staraniem sołtys wsi Stanisławy Sołtys oraz działaczy Związku Polskiego Spisza. Pierwszą instruktorką i choreografką zespołu była Ewa Bartoszek (od Pitka), a drugą Maria Wnęk – założycielka Zielonego Jawora z Krempach. Od założenia do chwili obecnej funkcję kierowniczki zespołu pełni Stanisława Sołtys. A od 2010 r. choreografką i instruktorką jest jej córka Ilona Babiak.

Na jubileusz 10-lecia pracy artystycznej Honaja zjechali do Dursztyna znakomici goście. Stawili się: senator RP Jan Hamerski, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Barnaś, poseł na Sejm RP Anna Paluch, wicestarosta nowotarski Stanisław Tylka, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej Józefa Kuchta, wiceprezes Związku Polskiego Spisza Julian Kowalczyk, choreografka, instruktorka i działaczka ZPS Elżbieta Łukuś, sołtys wsi Nowa Biała Krystyna Węglarz, pochodzący z Dursztyna o. Kamil Łętowski OFM, radny gminy Nowy Targ Krzysztof Waniczek i inni.

Obszerna relacja z jubileuszu Honaja w czwartkowym, papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego oraz w materiale Mariana Pallutha w TV Podhale.

Zapraszamy!

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


9 + 12 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.