Jeżdżę z głową! Nauka jazdy dla III klasy

26 stycznia 2015 roku w gminie Nowy Targ ruszył Małopolski  Projekt Nauki Jazdy na Nartach/Snowboardzie pn. „Jeżdżę z głową”, którego pomysłodawczynią jest poseł na Sejm RP, Jagna Marczułajtis- Walczak.

Program ma na celu zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu, zdobycie przez nie umiejętności jazdy na nartach oraz zachęcenie najmłodszych do aktywnych form wypoczynku i upowszechnianie kultury fizycznej.

Nasza szkoła, podobnie jak inne w okolicy, bierze udział w powyższym projekcie. I tak uczniowie klasy III w liczbie 8 osób, podzieleni na 2 grupy wyjazdowe, trzykrotnie udadzą się na stok. Zajęcia adresowane są docelowo do tych dzieciaków, które nie posiadają jeszcze umiejętności jazdy na nartach lub jeżdżą bardzo słabo. Pod fachowym okiem instruktorów na stokach Stacji Narciarskiej „Zadział” w Nowym Targu maluchy uczą się podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach oraz bezpiecznego poruszania się na stoku narciarskim. Jednorazowo nauka trwa 4 godziny lekcyjne.

W ramach projektu “Jeżdżę z głową” dzieci mają zapewniony transport, opiekę instruktora, karnet oraz wypożyczenie sprzętu. Całkowity koszt finansowy dla rodziców to jedynie 35 zł.  Program cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, a ze strony dzieciaków jeszcze większym 🙂 Starsi uczniowie chętnie zamieniliby się z młodszymi!

Zdjęcia: Krystyna Waniczek i Jolanta Drożdż

Facebook Comments