IX niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

2.06.2024 r.

 

 1. W naszej parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św. o godz. 8.00 dzieci, które rok temu przyjęły po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa potwierdziły w sposób uroczysty swoje przywiązanie do Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości: rodzicom, chrzestnym, rodzinie, siostrze Jolancie. Bóg zapłać za wszystko.
 2. Wczoraj w Krakowie w Bazylice Św. Franciszka z Asyżu przy ul. Franciszkańskiej trzej nasi bracia z Prowincji Matki Bożej Anielskiej przyjęli świecenia: w stopniu prezbiteratu br. Łukasz Kucięba i diakonatu br. Łukasz Gryzło oraz br. Ignacy Łukasz Firlit. To cieszy w dobie kryzysu powołań i jest dowodem na to, że warto modlić się o powołania. My w naszej parafii to czynimy, gdy w poniedziałki modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu a we wtorki wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy.
 3. Dzisiaj w ostatni dzień Białego Tygodnia a w trzeci dzień Oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na Mszę św. o godz. 17.00 a po niej na procesję z Najświętszym Sakramentem w czasie której będziemy śpiewać Litanię do Serca Jezusowego.
 4. Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Jednak ze względu na szczególne wydarzenia w naszej parafii, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Mszy świętych.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Z posługą kapłańską udamy się do chorych od godziny 9.00. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa o godz. 17.30. w czasie wieczornej Mszy św. pamiętamy w swoich modlitwach o misjach i misjonarzach. Taca przeznaczona jest na wsparcie misji franciszkańskich.
 6. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do 6 czerwca włącznie po mszach wieczornych procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem, podczas której będziemy śpiewać Litanię do Serca Jezusa. Na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
  a w niedziele o godz. 16.30 zapraszamy od 7 czerwca.
 7. Jak już było zapowiadane w ubiegłym tygodniu na Mszy św. o godz. 11.00 oprawę muzyczną poprowadzi Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Dzwono-Sierbowic pod batutą kapelmistrza pana Karola Skóry. Następnie o godz. 12.30 w BISTRO będzie miał miejsce koncert w czasie którego nasi goście z Dzwono-Sierbowic zaprezentują się w całej okazałości. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dursztyna oraz szanownych gości na to wydarzenie w imieniu Pani Sołtys, Proboszcza, Zarządu Orkiestry oraz Pana Kapelmistrza.
 8. Informujemy o tym, że wyjazd autokarowy na II Nocne czuwanie parafii dekanatu niedzickiego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się. Wyruszymy 7 czerwca w piątek z Dursztyna o godz. 15.00. Zbiórka przed kościołem. Powrót będzie w sobotę 8 czerwca w godzinach porannych.
 9. Drodzy parafianie planowana wcześniej w dniu dzisiejszym msza za św. p. Panią Mieczysławę Faryniak z przyczyn niezależnych od nas zostaje odwołana i przeniesiona na 22 września.
 10. Przyszła niedziela – 9 czerwca; w naszej parafii będzie szczególna. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy bowiem gościć O. Macieja Kaczmarczyka, który od wielu lat pracuje w Australii. Szanowny Jubilat obchodzi w tym roku 50 – lecie kapłaństwa. Cieszymy się, że O. Maciej zechciał obchodzić swój jubileusz kapłaństwa w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szanownych parafian i gości.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
 • Poniedziałek – Wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • Środa – Wspomnienie obowiązkowe ś. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Sobota – Wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca NMP.
 1. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy rodzinę Waradzynów.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 − 12 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.