IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

2. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu, braciom i siostrom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę i święta o 16.30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

3. Dzień 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

4. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

5. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane jak w niedzielę. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.

6. Również w tym tygodniu, w sobotę, 6 maja, przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej, zwłaszcza że przez cały bieżący tydzień trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. W ich intencji szczególnie będziemy modlić się w sobotę na Mszy św. wieczornej.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunia św. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjom.

W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmą P. Jezusa do swych serc o godz. 11.30. Dlatego Msza św. z godziny 11.00 wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 10.00. W naszych modlitwach polecajmy te dzieci, aby zawsze były wierne Chrystusowi, którego przyjmą pod postacią chleba.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Stanisława Niemca.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć − 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.