IV niedziela Adwentu – ogłoszenia

IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023 r.

 

 1. Dziś przypada Wigilia Bożego Narodzenia, która jest tradycyjnie dniem postnym, dlatego rezygnujemy z pokarmów mięsnych. Zachęcamy do religijnego obchodu wspólnej wieczerzy poprzedzonej modlitwą, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamaniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Pasterka o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką, schola wraz z O. Olivierem zapraszają na kolędowe czuwanie. W zakrystii są jeszcze dostępne opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.
 2. Wizytę duszpasterską przeprowadzimy w dniach 28,29,30 grudnia. Prosimy o dobre przygotowanie się na przyjęcie duszpasterzy wraz z którymi do naszych domów zawita Boże błogosławieństwo. Niech na stole zasłanym białym obrusem nie zabraknie zapalonych świec, krzyża, Pisma Świętego i wody święconej. W kościele znajduje się pojemnik
  z wodą święconą.
 3. PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:
 • 28 grudnia CZWARTEK: ul. Długa od Wichrówki do Pod Skałą;
 • 29 grudnia PIĄTEK: ul. Słoneczna, Zielona i Krótka;
 • 30 grudnia SOBOTA: ul. Cicha, Polna, Pienińska i Kościelna.
 1. W poniedziałek – 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, którą celebrujemy przez osiem dni tzw. oktawa. Msze święte o godz. 8.00 i 11.00.
 2. We wtorek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny, nie ma Mszy o 17.00. W swoich modlitwach pamiętamy o uczelniach katolickich w Polsce. W ramach homilii zostanie przeczytany list REKTORA UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO JANA PAWŁA II W KRAKOWIE.
 3. W środę – 27 stycznia święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 błogosławimy wino ku czci św. Jana Apostoła.
 4. W czwartek – 28 stycznia święto św. Młodzianków, męczenników. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Na wieczornej Mszy św. z racji święta Świętych Młodzianków, męczenników udzielimy błogosławieństwa dzieci.
 5. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień modlitwy za nasze rodziny. Jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 16.30 nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku.
 6. Życzymy dobrego przeżycia ostatniego dnia Adwentu oraz rodzinnego czasu przy stole wigilijnym.
 7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
 8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Piotra Surmę z ul. Cichej.

 

Osiemsetna rocznica „Bożego Narodzenia w Greccio”

Modlitwa jubileuszowa

Dziecię Jezus przychodzisz do nas z nieba, aby przynieść nam zbawienie Rodzisz się z Maryi Dziewicy w ubogim żłóbku w Betlejem i obdarzasz świat swoim pokojem. Jesteś wśród prostych pasterzy, przychodzą do ciebie królowie, przychodzę i ja, podobnie jak św. Franciszek z Asyżu z otwartym sercem i gorącą wiarą. Przyjmij Panie mój pokłon i moją skromną modlitwę: Niech Twoje błogosławieństwo towarzyszy Kościołowi, Ojczyźnie, mojej rodzinie, bliskim, a także wszystkim potrzebującym i uciskanym. Ześlij Boże Dziecię swoje łaski zwłaszcza dzieciom, rodzicom, dziadkom. Obdarz swoją Miłością każdego człowieka, który przez Ciebie został odkupiony. Niech prawda o twoim Wcieleniu przyniesie światu nadzieję i radość. Niech w ludzkich sercach zapłonie na zawsze Twa Miłość. Amen.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.