IN Niedziela Adwentu – ogłoszenia

IV NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.12.2022r.

1. Dziś czwarta i ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystamy kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Dlatego w naszym kościele jest okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej każdego dnia rano pół godz. przed Mszą św., natomiast wieczorem od godz. 17.00. Codziennie do uroczystości Bożego Narodzenia odprawiana jest nowenna do Dzieciątka Jezus.

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Pół godziny przed Pasterką serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą z naszej parafii oczekując na przyjście Pana.

3. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

5. Zaś w Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego w sobotę Msza św. o godz. 7.00. Mszy św. wieczornej nie będzie. Natomiast w samą uroczystość Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.

6. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom rozprowadzane przez Caritas. Można również nabyć opłatki wigilijne.

7. Wszystkim parafianom, gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Niepokalanej.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Władysława Łojasa.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.