III Niedziela zwykła – ogłoszenia

III NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.01.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „ W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.

2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Czyż na takie wezwanie możemy być obojętni!? Tak bardzo upragniona przez Pana Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

4. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Podobnie jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

5. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w budynku Przedszkola Sióstr Niepokalanek odbędzie się przedstawienie jasełek w reżyserii s. Łucji w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. W imieniu sióstr i wykonawców serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Dursztyna i nie tylko na to piękne widowisko.

W tym tygodniu patronują nam:

  • Wtorek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła.
  • Czwartek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.
  • Sobota, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła.

Wszystkim parafianom, gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Niepokalanej.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Józefę Goleniowską.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.