III niedziela zwykła – ogłoszenia

III NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 21.01.2024 (NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO)

  1. „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Zmiana sposobu myślenia, do której wzywa Jezus, związana jest ze słuchaniem Jego słowa. Ono otwiera nas na prawdę, ono też daje życie. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Dziękujmy Bogu za dar Pisma św. i to wszystko, co zostało utrwalone na jego kartach. Sięgajmy często po tę „świętą Księgę” aby ją czytać, rozważać i kontemplować. Niech „żywe i skuteczne Słowo Boże” przemienia nasze serca i sumienia, rodzi w nas wiarę, budzi nadzieję i zapala do miłość.
  2. Siostry Niepokalanki zapraszają na Misterium Bożonarodzeniowe pt.: „Maryja – Matka Jezusa”. W wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych w najbliższą niedzielę tj. 28 stycznia o godz. 14.00 w budynku przedszkolnym.
  3. W piątek 19 stycznia miało miejsce spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Dziękujemy za obecność na Mszy świętej o godzinie 18.00. Następne spotkanie w ramach przygotowań do bierzmowania odbędzie się w trzeci piątek lutego tj. 16.02.2024 r. Gdyby z różnych względów nastąpiły w tej kwestii jakieś zmiany, wszyscy zostaną poinformowani o tym wcześniej. Przypominamy o tym, że spotkanie składa się z dwóch ściśle ze sobą związanych i uzupełniających się nawzajem części. Pierwsza liturgiczna odbywa się w kościele a druga w formie katechezy odbywa się w klasztorze. Nie ma takiej możliwości, aby spotkania odbywały się oddzielnie w różnych terminach. Taka jest decyzja proboszcza parafii.
  4. Drodzy parafianie dziękujemy wam za ofiarność i życzliwość. Na utrzymanie naszej świątyni parafialnej w ciągu 2023 roku zebrano następujące kwoty: – Prąd – 18.015 zł. – Kwiaty – 9.675 zł. – Posługa – 10. 925 zł. – Malowanie – 6.855 zł.
  1. Informujemy was drodzy bracia i siostry o tym, że z rachunków wynika, co następuje: Za prąd parafia zapłaciła w 2023 roku 9.056,63 zł. Na malowanie wydano 6.000 zł. Jeżeli chodzi o kwotę zebraną na tzw. posługę, to informujemy o tym, że pieniądze zostały przeznaczone na zakup paramentów liturgicznych oraz wina mszalnego, hostii i komunikantów, a także oliwy do świec. W naszej parafii nie ma kościelnego i nie jest nim br. Marek. Z tytułu posługi ani br. Marek, ani O. Paweł i O. Olivier nigdy nie pobierali żadnych wynagrodzeń. Pieniądze z posługi przeznaczone są na wyżej wymienione potrzeby. Z tych pieniędzy zostaną także sfinansowane potrzeby związane z nabyciem relikwiarza i zamontowania go w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zostanie w nim umieszczona relikwia św. Jana Pawła II, która obecnie znajduje się w sejfie w zakrystii kościoła. Jako duszpasterze nie wyobrażamy sobie tego, aby dłużej trwała taka sytuacja, w której relikwie papieża, świętego Jana Pawła II, naszego rodaka, miały by tkwić schowane w zakrystii kościoła. Wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II przypada 22 października. Mamy nadzieję, że do tego czasu z Bożą pomocą i dzięki waszej bracia i siostry życzliwości uda się zrealizować ten projekt.
  2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
  • we czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • w piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

8.  Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Andrzeja Sowę.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.