III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI – 12.03. 2023

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu.

2. Dzisiaj na każdej Mszy św. rozpoczynamy rekolekcje parafialne. O godz. 15.30 Droga Krzyżowa po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o 17.00. W czasie Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w poniedziałek, wtorek i w środę podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. W tych dniach nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla małżonków i rodziców, natomiast we wtorek również po Mszy św. wieczornej zapraszamy na naukę stanową młodzież naszej parafii.

Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej odbędą się w tych samych dniach po południu o godz. 16.00. Prosimy rodziców, aby dopilnowali swoje pociechy by brały udział w naukach rekolekcyjnych.

Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorem od godz. 17.00.

Ofiary składane podczas rekolekcji we wtorek i w środę będą przeznaczone na potrzeby miejsc związanych z Ojczyzną Chrystusa, którą reprezentuje o. rekolekcjonista jako komisarz Ziemi Świętej.

4. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

5. W sobotę 18 marca odbędzie się marsz modlitewny w obronie Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu. Uczestnicy marszu zbierają się o godz. 10.30 na Rynku Miasta Nowy Targ. Na zakończenie marszu o godz. 12.00 zostanie odprawiona msza św. w kościele św. Jan Pawła II przy ul. Szaflarskiej.

6. W zeszłą niedzielę były składane ofiary na dzieło „Ad Gentes”. Zebrano i przekazano 700,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Franciszka Łętowskiego.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


12 + 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.