III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

– 14.04.2024 r.

  1. W III Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna się XVI Tydzień Biblijny, zachęcamy do wyeksponowania Pisma św. na stole albo na biurku w naszym domu oraz do wspólnego czytania Pisma św. w rodzinach. Modlimy się w dniu dzisiejszym w sposób szczególny w obronie życia poczętego. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda, Metropolita Gdański wzywa nas do modlitwy w intencji życia poczętego. W Warszawie odbędzie się marsz w obronie życia. Łączmy się duchowo z wszystkimi, którzy walczą w obronie życia poczętego w naszej Ojczyźnie. Dzisiaj także w kolejna rocznicę Chrztu Polski pamiętajmy w swoich modlitwach o naszej Ojczyźnie, aby była Bogiem silna.
  2. W poniedziałek Modlimy się także o liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek polecamy naszą parafię i parafian opiece św. Antoniego z Padwy na wieczornej Mszy św.
  3. Dnia 19 kwietnia w trzeci piątek miesiąca zapraszamy młodzież przygotowującą się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania na spotkanie. Rozpoczyna się ono Mszą św. o 18. 00. Druga część spotkania będzie miała miejsce w klasztorze. Jest to okazja do skorzystania z sakramentu pojednania a w tygodniu biblijnym do wsłuchania się w Słowo Boże i przyjęcie Pana Jezusa do swojego serca w trwającym okresie wielkanocnym.
  4. Wszystkim, którzy w tym kolejnym tygodniu wielkanocnym obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  5. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, zwracamy się jako duszpasterze posługujący w parafii a także w imieniu rady parafialnej z prośbą do naszych parafian o ofiary na prąd, kwiaty i posługę. W tym roku przedstawiciele rady parafialnej roczną składkę na ten cel będą zbierać w przyszłym tygodniu w niedzielę od godziny 13.00 do godziny 14.00 w remizie strażackiej. Wysokość składki nie zmienia się i jest taka sama jak w ubiegłym roku: na prąd od rodziny po 130 zł, na kwiaty po 70 zł, na posługę po 80 zł. Osoby samotne będą proszone o opłacenie połowę tych stawek. Jak wiecie drodzy parafianie z tych pieniędzy opłacane są coraz większe rachunki za prąd, kupowane kwiaty i wszelkiego rodzaju ozdoby upiększające wnętrze naszej świątyni parafialnej. Natomiast w ramach posługi prowadzone są najpotrzebniejsze zakupy sprzętów liturgicznych oraz zobowiązania finansowe związane z funkcjonowaniem zakrystii czy cmentarza. Już teraz dziękujemy za zrozumienie oraz życzliwość. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na naszą prośbę i w ten sposób zadośćuczynią jednemu z przykazań kościelnych mówiącym o tym, że należy „Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”.
  6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Jacka Bigosa.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery + jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.