II Niedziela zwykła – ogłoszenia

II NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.01.2023 r.

1. Świętem Chrztu Pańskiego w ubiegłą niedzielę zakończył się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Następujące po tej niedzieli dni otwarły przed nam tak zwany okres zwykły – w ciągu roku, a dokładnie jego pierwszą część, która będzie trwała aż do wtorku przed Środą Popielcową. Stąd też zauważalna zmiana koloru szat liturgicznych na zielony.

2. We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu.

3. Natomiast w środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

4. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w środę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo takiej jedności pragnie sam Pan Jezus. A często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie Święte oraz cierpienia.

5. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

6. W sobotę o godz. 1800 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie

7. W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek,– św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pierwszy pustelnik.
  • w czwartek, – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek .
  • w sobotę – św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

Wszystkim parafianom, gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Niepokalanej.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Zbigniewa Surmę.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


16 + dziesięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.