II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI – 05.03. 2023 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych.

  • dzisiaj o godz. 15.30 Droga Krzyżowa po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o 17.00. W czasie Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

  • w poniedziałek i w sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe

  • we wtorek, w czwartek o 17.30, a w niedzielę przed sumą będą śpiewane Godzinki ku czci Męki Pańskiej

  • w środę i w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej

2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Po Mszy św. zbierane są ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

5. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. rozpoczniemy rekolekcje parafialne wielkopostne. Szczegółowy program rekolekcji zostanie podany za tydzień, ale już teraz prosimy, aby znaleźć czas na nauki rekolekcyjne i dobrze przeżyć spotkanie ze Słowem Bożym i jak najlepiej przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje będzie głosił o. dr Dariusz Sambora, komisarz Ziemi Świętej. W naszych modlitwach wypraszajmy dla niego dary Ducha Świętego.

6. W I Piątek miesiąca marca zostały zebrane ofiary na pomoc misjom franciszkańskim w kwocie 410 zł. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu misjonarzy składamy serdeczne podziękowania.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Emila Tomaszkowicza.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


11 − 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.