II Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 kwietnia 2023

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. O godz. 15.00 w naszym kościele zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, właśnie w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

3. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

4. W kalendarzu liturgicznym dla diecezji Polski pod datą 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, i to w okresie Wielkanocy, która znosi wszystkie pozostałe obchody liturgiczne, nawet te w randze uroczystości. Stąd tegoroczna uroczystość Świętego Wojciecha, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

  • Paweł Sądelski, kawaler z par. św. Jacka Groń-Leśnica z Joanną Sowa panna z par. tutejszej
  • oraz Witold Skupień, kawaler z par M.B. Częstochowskiej Kluszkowce z Wiolettą Waniczek z par. tutejszej

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych wyżej wymienionych osób, w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić w kancelarii parafialnej.

Moi Drodzy! W przyszłą niedzielę od godz. 13.00 w remizie strażackiej będą zbierane składki na energię elektryczną kościoła, na kwiaty i obsługę zakrystii. W tym roku składka na energię będzie wynosić 130 zł. od rodziny. Składka na kwiaty 70 zł. i za obsługę zakrystii 80 zł. od rodziny. Osoby mieszkające samotnie płacą połowę tej składki. Składki można uiścić w dwóch ratach teraz i w październiku. Wam Drodzy Parafianie dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie i wystrój świątyni, jak również o dbanie i czystość kościoła. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi stokrotnie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Tomasza Bryksego.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć − 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.