II Niedziela Adwentu – ogłoszenia

II NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.12.2022r.

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 różaniec i nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Do czwartku włącznie o 17.30 różaniec i nowenna.

3. Dziś również po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbierane są ofiary na ten cel.

4. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 18.00.

5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich.

W środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 12.00 zostanie odprawione specjalne nabożeństwo „Godzina Łaski”. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka. Oto Matka Boża Niepokalana ogłosiła, że każdy w tym czasie otrzyma od Boga to co jest mu najbardziej potrzebne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone i rozdane medaliki M.B. Niepokalanej dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

7. W pierwszy piątek miesiąca były zbierane ofiary na misje. Zebrano i przekazano 500 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Niech dobry Bóg wynagrodzi stokrotnie.

8. Wszystkim parafianom, gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Niepokalanej.

9. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom rozprowadzane przez Caritas. Można również nabyć opłatki wigilijne.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Tomasza Bigosa.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − siedemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.