I niedziela Adwentu – ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Dzisiejszą niedzielą, która jest też pierwszą niedzielą miesiąca, a więc po Mszach św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części, do 16 grudnia, będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów (paruzja). Druga część, od 17 do 24 grudnia, będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Wykorzystajmy dobrze ten czas.

2. W dniu dzisiejszym tj., 3 grudnia, na mszach świętych będą udostępnione materiały roratnie, które pomogą nam przeżyć tegoroczny adwent, wraz ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Roraty w naszej parafialnej świątyni będą odprawiane podczas nabożeństw wieczornych o godz. 18.00. Zapraszamy już teraz do licznego udziału w roratach wszystkich naszych parafian a zwłaszcza najmłodszych.

3. W piątek – 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 18.00. Drodzy parafianie jest taka godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki… Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 roku, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”. Odpowiedzmy zatem na zaproszenie Maryi i przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni 8 grudnia o godzinie 12.00, aby zadośćuczynić prośbie Maryi.

4. Także 8 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki. Najsłynniejszy medalik świata nazywany Cudownym Medalikiem jest noszony i ceniony przez miliony osób na całym świecie. Jego historia rozpoczęła się w Francji w 1830 roku. Od tego czasu przywiązywane do niego wartości wspomagają w modlitwie, wierze, a także nawróceniu. Jego gorącą orędowniczką była między innymi Św. Matka Teresa z Kalkuty nazywając go „medalem miłosierdzia”.

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. W naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich osobach, które swoje życie poświęciły na służbę Bogu. Modlimy się za kapłanów, wypraszając im wytrwanie na drodze powołania. W sposób szczególny będziemy wypraszać te łaski w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00. Wspominamy dzisiaj także św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Wojciecha Hornika

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 + cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.