“Honaj” – w Talentach Małopolski 2015

28 kwietnia o godz. 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbędą się powiatowe eliminacje do XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych  pod nazwą “Talenty Małopolski 2015”. Zespół Regionalny “Honaj” z Dursztyna weźmie udział w tych eliminacjach, prezentując się w zupełnie nowej odsłonie, czyli wiązance tańców nowoczesnych.

A jest o co powalczyć! Organizowany już 28. raz festiwal cieszy się dużym uznaniem wśród młodzieży, ich rodziców, nauczycieli, instruktorów oraz opiekunów artystycznych. W finale wojewódzkim ubiegłorocznej edycji wzięło udział blisko 1000 uczestników, którzy zaprezentowali się widzom w różnych formach artystycznych, różnej stylistyce oraz konwencji interpretacyjnej.

Cele, jakie stawiają przed sobą organizatorzy “Talentów Małopolski 2015”,  to przede wszystkim propagowanie wśród dzieci i młodzieży  muzyki i tańca jako form artystycznego wyrazu. Pochodną tych dążeń jest wspieranie rozwoju artystycznego młodych, uzdolnionych ludzi oraz – jak sama nazwa wskazuje – wyłanianie „talentów Małopolski” – czyli najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów, zespołów dziecięcych oraz młodzieżowych.

“Honajowi” i ich instruktorce pozostaje życzyć powodzenia oraz zakwalifikowania się do finału. Tegoroczny Finał Wojewódzki odbędzie się w Dobczycach w terminach:

• 22.05.2015r. – formy muzyczne
• 23.05.2015r. – formy taneczne

 

Facebook Comments