I i II miejsca “Honaja” w Łopusznej!

W minioną sobotę 21 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej odbył się XII Przegląd Zespołów Regionalnych. Wzięły w nim udział zespoły z terenu gminy Nowy Targ, w tym nasz, dursztyński “Honaj”.

Tuż po wybiciu godz. 10 gości i uczestników przeglądu osobiście przywitała gospodyni Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej dyrektor Józefa Kuchta, która wyraziła swoją ogromną radość z powodu niesłabnącego zainteresowania, jakim cieszy się organizowany przez nią konkurs.

Uczestnikom przeglądu niejednokrotnie towarzyszyły całe rodziny, które już samą swą obecnością starały się dodać otuchy i odwagi małym artystom. I tak, podobnie jak w latach ubiegłych, dzieci i młodzież zaprezentowały jurorom próbkę swoich umiejętności w dziedzinie śpiewu solowego i grupowego; tańca solowego i zbójnickiego, a także popisały się przed nimi wirtuozerią indywidualnej i zbiorowej gry na instrumentach muzycznych.

Tak jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta! Każdy zespół chciał udowodnić, że to on od ostatniego razu poczynił największe postępy, i że to on, a nie  żaden inny, zasługuje na miano tego najlepszego!

Występy to jednak nie wszystko. Tuż po ich zakończeniu poszczególni instruktorzy i choreografowie mogli skorzystać z indywidualnych rozmów z jurorami i dowiedzieć się więcej na temat efektów swojej pracy. Drugą, bardzo cenną stroną tych konsultacji była możliwość poznania tych sfer, w których można coś jeszcze poprawić.

Dursztyński Zespół “Honaj” reprezentowali:

  • W kategorii młodzieżowej – śpiewie solowym – Marcelina Zygmund.
  • W kategorii dziecięcej – tańcu solowym – Patryk Sowa i Marta Sowa.
  • W kategorii dziecięcej – grupie śpiewaczej – Patryk Sowa, Michał Zygmund, Szymon Sołtys, Marek Ślazyk i Jakub Sołtys.

Wyniki już znamy:

  • W kategorii dziecięcej – tańcu solowym – Patryk Sowa i Marta Sowa zajęli I miejsce,
  • W kategorii dziecięcej – grupie śpiewaczej – Patryk Sowa, Michał Zygmund, Szymon Sołtys, Marek Ślazyk i Jakub Sołtys zajęli II miejsce.
  • W kategorii młodzieżowej – śpiewie solowym – Marcelina Zygmund zajęła II miejsce (I miejsca nie przyznano)

Protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej do obejrzenia pod poniższym linkiem: http://www.ugnowytarg.pl/node/5120

Zdjęcia: Stanisława Sołtys

Facebook Comments