“Honaj” kolędował Jezuskowi – ZDJĘCIA I FILM

Było wszystko! Gwiazda betlejemska, Herod, diabeł, tradycyjne winszowanie po spisku, a nawet grający na skrzypcach Żyd.

Liczący blisko 40 osób Zespół Regionalny “Honaj” powstał w kwietniu 2007 r. z pomocą działaczy Związku Polskiego Spisza przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej. Nazwa zespołu wywodzi się od wzgórza, na którym stoi willa „Wichrówka” – miejsce ważne dla mieszkańców Dursztyna, gdyż podczas II wojny światowej znajdował się w niej punkt spotkań kurierów na szlaku kurierskim Warszawa – Budapeszt.

Zespół „Honaj” tworzy grupa taneczna składająca się z dzieci i młodzieży z Dursztyna oraz przygrywającej im kapeli. Instruktorem zespołu jest Ilona Babiak, kapeli – Agnieszka Cudzich, natomiast funkcję kierownika zespołu pełni sołtys wsi Stanisława Sołtys. Zespół z roku na rok powiększa swoją liczebność. Obecnie składa się z trzech grup wiekowych: dziecięcej, młodzieżowej i występującej okazjonalnie grupy dorosłej.

Koncert kolęd, który dzieci i młodzież dały w niedzielę 8 stycznia w kościele parafialnym w Dursztynie, chwycił za serca wszystkich obecnych. Pięknie wybrzmiała kapela, a mocne dziewczęce głosy napełniły wnętrze świątyni. Przybyli na koncert parafianie usłyszeli stare, dobrze znane kolędy. Ale były też młodsze aranżacje, np. “Gore gwiazda Jezusowi”, pieśń “Uciekali, uciekali” z musicalu “Metro”, “Wsyndy śniega nasuło” i inne.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


8 − 8 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.