Zespół Honaj i 50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Jeszcze do niedzieli 26 sierpnia trwa w Zakopanem Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. W czwartek 23 sierpnia na Równi Krupowej zaprezentował się też zespół “Honaj”.

Całe czwartkowe popołudnie na Górnej Równi Krupowej upłynęło pod znakiem Dnia Górali Polskich. Na scenie plenerowej zaprezentowały się więc zespoły i kapele góralskie z różnych części Polski. Bo – jak nadmienił prezes Związku Podhalan Andrzej Skupień – w Polsce górale są różni. Jedni noszą takie portki czy takie gorsety, a inni nieco odmienne. Lecz wszyscy są góralami.

I tak tego dnia przybyli na festiwal goście mogli podziwiać: górali spiskich – w reprezentacji zespołu Honaj, górali pienińskich, górali białych, żywieckich, orawskich, kliszczaków i górali śląskich. Nie zabrakło też pełniących rolę gospodarzy festiwalu górali podhalańskich. Oprócz podziwiania żywych tańców i śpiewów, każdy kto pojawił się w wiosce festiwalowej, mógł posmakować tradycyjnych polskich potraw. Z góralami i publicznością spotkał się także burmistrz miasta Zakopane Leszek Dorula. Współorganizatorem tego wydarzenia wspólnie z Miastem Zakopane był Związek Podhalan.

Na zakończenie Dnia Górali Polskich kilkadziesiąt osób wzięło udział w nietypowym biciu rekordu w tańcu zbójnickim.

Zdjęcia: zespół Honaj i  http://festiwale.zakopane.pl/2018/festiwal-folkloru/aktualnosci/dzien-gorali-polskich 

Uwaga: nagranie od 51 minuty.

 

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.