Gminny Konkurs Czytelniczy z Języka Angielskiego

Pamiętajcie, wy wszyscy jesteście wygranymi – mówił dyrektor Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu Edward Pazdur, witając uczestników Gminnego Konkursu Czytelniczego z Języka Angielskiego. Już sam przyjazd w to miejsce upoważnia was do tego tytułu – podkreślał.

9 grudnia w Szkole Podstawowej w Ludźmierzu odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy z Języka Angielskiego w przedziale klas IV- VI. Wzięły w nim udział dzieci z 14 szkół podstawowych z terenu gminy Nowy Targ, w tym z naszej, dursztyńskiej.

Klasę IV reprezentowała Kinga Waniczek, klasę V – Julka Hornik, a klasę VI – Jakub Czajka. Do konkursu przygotowywała ich nauczycielka języka angielskiego Zofia Rafacz.

Uczniowie podzieleni na 3 kategorie wiekowe mieli za zadanie uważnie przeczytać przydzieloną dla danej klasy opowieść (w całości w języku angielskim), dobrze ją zrozumieć, a następnie rozwiązać z niej test. Lekturą obowiązkową dla klas IV okazał się być Pinokio, dla klas V Robin Hood, a klasy VI musiały zmierzyć się z Dzwonnikiem z Notre Dame. 

Maksymalnie, z całości można było uzyskać 60 punktów. Test sprawdzał znajomość fabuły przeczytanej opowieści, rozumienie poszczególnych słów, a także umiejętność uporządkowania rozczłonkowanych wypowiedzi.

Najlepiej z naszej reprezentacji wypadła Kinga Waniczek, zajmując w swojej kategorii wiekowej IV miejsce. Do zajęcia miejsca na podium zabrakło jej zaledwie 2 punktów!!

Szczegółowy protokół już wkrótce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i chęci do zmierzenia się z trudnym zadaniem!!

Zdjęcia: Zofia Rafacz

Facebook Comments