Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaproszenie

W nocy z piątku na sobotę 8-9 kwietnia z kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Łącku wyruszy w stronę Krościenka n/Dunajcem Ekstremalna Droga Krzyżowa.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nikt nie organizuje EDK z Nowego Targu. Dlatego alternatywy musimy szukać w okolicy. Propozycja jest taka, żeby spod kościoła w Łącku udać się w 42-kilometrową nocną wędrówkę do Krościenka nad Dunajcem.

Trudne? Wyczerpujące? Takie właśnie powinno być!

Oto kilka interesujących informacji, które może i Was zachęcą do podjęcia takiego wysiłku.

EDK to kilka elementów: noc, marsz w zupełnej ciszy, wymagająca trasa 30 a najlepiej 40 km, rozważania, które przygotowywane są w sztabie głównym.. i droga, zmaganie, często ból…. by na końcu nastąpiło „spotkanie”.

Jak podkreślają organizatorzy:
EKD musi boleć, byś opuścił przyjemne życie i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. I wcale nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, by ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno!

Patronem rekomendowanej przez dwójkę dursztyńskich szaleńców trasy błękitnej jest związany z Wichrówką Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki.

Na EDK zapisujemy się indywidualnie, wypełniając formularz na stronie głównej EDK. UWAGA! To nie jest zorganizowana forma pielgrzymki z zapleczem itd… Każdy idzie na własną odpowiedzialność! Dlatego warto najpierw zapoznać się ze szczegółami idei i wybranej trasy. Zamierzamy jednak trzymać się razem. (Jest opcja wspólnego transportu).

I może Was to zachęci 🙂 Tu relacja z naszej zeszłorocznej wyprawy na Lubań.

Więcej szczegółów o EDK wraz z opisami kolejnych stacji i możliwości zapisu znajdziecie na stronie organizatorów: https://www.edk.org.pl/trasa-edk-7062

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


siedem + 14 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.