“Dziewczyno z Ic” – zapowiedź autorskiej płyty Roberta Cudzicha

Klimatyczne ujęcia zakochanych nastolatków, rowerowe wypady za miasto, nieśmiałe, młodzieńcze zaloty i trwająca już przeszło 40 lat małżeńska miłość – oto, czym przesycona jest “Dziewczyna z 1c” – najnowsza piosenka z autorskiej płyty Roberta Cudzicha.

A sam utwór urzeka nostalgią, autentycznością i pięknem. Tytułową “dziewczyną z 1c” jest, oczywiście, Hanna Cudzich – wielka młodzieńcza miłość artysty. Oboje młodzi poznali się w 1974 r., w Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Mieli wtedy zaledwie 16 lat. Ich miłość przetrwała jednak próbę czasu i obrodziła gromadką wspaniałych dzieci.

Znakomitą ilustracją do słów Roberta Cudzicha o powiewającym na wietrze warkoczu jego ukochanej, szkolnych wycieczkach za miasto, czy wytrzymaniu tego pierwszego, najważniejszego spojrzenia jest wcielenie się w rolę 16-letniego artysty jego syna – Jakuba Cudzicha, a w rolę nastoletniej Hanny – Marceliny Zygmund, narzeczonej Kuby. Ta swoistego rodzaju  “sztafeta pokoleń” wnosi mnóstwo świeżości i romantyzmu w opowieść o wielkiej miłości tamtych dwojga.

Prace nad autorską płytą Roberta Cudzicha wciąż trwają. Jak podaje syn artysty, Jakub Cudzich, znajdzie się na niej łącznie 10 utworów.

Płyta powinna ukazać się w grudniu tego roku. Do wszystkich piosenek słowa i muzykę napisał mój tata, Robert Cudzich.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 + 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.