Teatr w szkole gościł

W piątek 27 kwietnia o godz. 11 odbyła się w naszej szkole 1. edycja Dnia Teatru i Literatury. 

Głównymi organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Koło Miłośników Książki. A nad całością imprezy czuwała polonistka – p. Aleksandra Kachniarz, która już od miesiąca dbała o to, by wszystko poszło idealnie.

W ,,Dniu Teatru i Literatury” klasy VI i IV odegrały jednoaktówki takich znanych dramatopisarzy, jak: Wiliam Szekspir, Aleksander Fredro i Juliusz Słowacki. Przedstawiły m.in.: Kopciuszka, Balladynę, Romea i Julię i Zemstę. Próby odbywały się codziennie. A p. Kachniarz pomagała aktorom w wielu sprawach związanych z grą, gestykulacją, dykcją i itd.

Kiedy nadszedł dzień premiery wszyscy aktorzy mieli wielką tremę. Konferansjerką imprezy zajęła się Ania Sowa, a jako pierwsi na scenie z dramatem “Romeo i Julia” wystąpili uczniowie kl. VI. Romea zagrał Jakub Sołtys, a Julię Julka Hornik.

Na drugi ogień poszedł Kopciuszek, który powtarzał się dwa razy, bo był grany jeszcze przez uczniów klasy IV.

Trzeci występ rozbawił publiczność do łez, a była nim Zemsta Aleksandra Fredry grana przez Marka Ślazyka i Wiktorię Łętowską. Dzień teatru zamknęła jednoaktówka Balladyny, grana przez uczennice i ucznia klasy VI.

Publiczności bardzo podobały się spektakle i wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Mamy nadzieje że za rok znów powtórzymy taki dzień laughing.

Zdjęcia: Julia Hornik

Facebook Comments