“Broda Heroda” – jasełka na Dzień Babci i Dziadka (galeria)

16 stycznia w remizie OSP Dursztyn wystawione zostało przedstawienie pt.  Broda Heroda. W rolę pastuszków, aniołków, owieczek i Świętej Rodziny wcieliły się dzieci przedszkolne, szkolne i starsza młodzież.

Zaszczytnymi adresatami jasełek z 16 stycznia byli dziadkowie małych aktorów. Spektakl przygotowały Siostry Niepokalanki, ale właściwie pomagali wszyscy. W przedsięwzięcie w najprzeróżniejszy sposób zaangażowali się rodzice, nauczyciele, Ojcowie Franciszkanie i… sami Jubilaci. Relację zdjęciową z tego wydarzenia  przekazał  DPI pan Wiesław Nalewajski, relację filmową sporządził o. Bartosz Prusiewicz (obie prezentujemy poniżej), a osobne (moje) sprawozdanie znalazło się też w “Tygodniku Podhalańskim” w wydaniu z 21 stycznia.

W niedzielę 31 stycznia o godz. 16.00 jasełka będą wystawione po raz drugi. Kończy się okres Bożego Narodzenia, chodzenia po kolędzie i śpiewania kolęd. Zajrzyjmy więc jeszcze raz do żłóbka maleńkiego Jezuska i przyjdźmy na jasełka do remizy. W końcu na podobną okazję przyjdzie nam poczekać kolejnych 12 miesięcy…

Zdjęcia: Wiesław Nalewajski

 

Autor filmu: o. Bartosz Prusiewicz OFM

Facebook Comments