Boże Narodzenie – ogłoszenia

NARODZENIE PAŃSKIE – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.12.2022

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas.

2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

3. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, czyli w przypadające w poniedziałek święto Świętego Szczepana, diakona i męczennika, tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i szkół katolickich. Msze św. w tym dniu podobnie jak dziś o godz. 8.00 i 11.00.

4. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. A w środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia. Zaś w piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

5. Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Plan wizyty kolędowej jest następujący:

  • w poniedziałek ul. Długa i ul. Pod Skałką
  • w czwartek ul. Zielona, ul. Słoneczna i ul. Pienińska
  • w piątek pozostałe ulice. Kolędę rozpoczniemy od godz. 9.00.

6. W sobotę, 31 grudnia w ostatni dzień roku kalendarzowego o godz. 17.30 zostanie odprawiane nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Msza św. na zakończenie roku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

7. W tym roku nasza Prowincja Zakonna przeżywa 400-lecie istnienia. Z tej racji został wydany piękny kalendarz z naszymi klasztorami i kościołami. W zeszłym roku było umieszczonych połowa placówek, w tym roku pozostałe i jest również nasza placówka w Dursztynie. Zachęcamy do nabywania. Koszt kalendarza wynosi 20 zł.

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia Bożego. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Stanisława Sołtysa.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


sześć + 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.