Boże Ciało w obiektywie – galeria

Jak zawsze 4 ołtarze, i jak zawsze zapatrzenie w niesioną przez ojców franciszkanów monstrancję. I w tym roku Pan Jezus odwiedził nasze ulice i domy.

Tegoroczne ołtarze stanęły przed domem p. Sołtysów, strażacy swój ołtarz ustawili na placu przed klasztorem, był też ołtarz u p. Łopatów i ostatni u sióstr pasterzanek. Razem z naszymi ojcami, o. Józefem i o. Kamilem, Pana Jezusa niósł przybyły do nas z Australii dursztyński rodak o. Maciej Kaczmarczyk.

I piękne było to Boże Ciało. Jak zawsze przy chorągwiach i baldachimie dopisali strażacy. Były też dzieci, które przed kilkoma dniami przystąpiły do komunii św. po raz pierwszy. Kwiatki pod czujnych okiem swoich mam sypały dziewczynki, przyszli też mali chłopcy z dzwoneczkami.

Szyku przy takich okazjach zawsze dodają uroczystości wyciągnięte z szaf dawne regionalne spiskie stroje. I szkoda tylko, że tych prawdziwych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie tybetowych spódnic, kwiecistych lajbików, kidli, spodków, czarnych i białych fartuszków oraz tradycyjnie szytych spiskich koszul z roku na rok jest coraz mniej…

Zdjęcia: ” ” i Krystyna Waniczek

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


16 + czternaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.