Bal różnych zawodów

Byli wszyscy! Policjanci, pielęgniarki, górnicy, lekarze, kucharze i inni. A wszystko w ramach tematycznego balu zawodów.

W miniony czwartek 20 lutego hol przedszkola Sióstr Niepokalanek przemienił się w salę balową dedykowaną przedstawicielom różnych zawodów.

Zanim jednak dziewczynki i chłopcy przebrali się w mundury, fartuchy i inne atrybuty dorosłych, s. Łucja przeprowadziła z nimi zajęcia plastyczne, w czasie których powstały plakaty z wizerunkami: listonosza, malarza, kucharza, strażaka, pilota, księdza itp., a więc tych grup zawodowych, do których dzieci mogą w przyszłości przystąpić.

Zawsze organizuję tematyczne bale – wyjaśniała genezę swojego pomysłu s. Łucja. – A na zajęciach nie tylko tworzyliśmy plakaty z przedstawicielami różnych zawodów, ale też rozmawialiśmy o specyfice pracy i zakresie obowiązków dorosłych.

I wielka to była dla maluchów frajda, gdy na te kilka godzin balu wskoczyły w stroje bohaterskich strażaków, dzielnych policjantów, czy niebojącego się nowych wyzwań astronauty. A że grunt to nieszablonowość, otwartość i odwaga jedna z dziewczynek przebrała się nawet za górnika. – Bo jej dziadek pracował kiedyś w kopalni – wyjaśniała ten fakt s. Łucja.

Nie mniejszym zaskoczeniem było też przebranie samej s. Łucji. Kto wie? Może włożone przez nią czapka i mundur strażacki są cichym sygnałem, że już wkrótce zasili ona żeńską drużynę naszej OSP… 🙂

Zdjęcia: Siostry Niepokalanki

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzy × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.