Adoracja bez Granic i Akt Poświęcenia Matce Bożej Rosji i Ukrainy – zdjęcia

Wymowna i wielowymiarowa była dzisiejsza uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie…

Z jednej strony obchodziliśmy pamiątkę Jej TAK na wezwanie od Boga, z drugiej odprawiliśmy tradycyjne piątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a z trzeciej włączyliśmy się w ogólnopolską inicjatywę “Adoracji bez Granic” oraz wzorem papieża Franciszka zawierzyliśmy Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainę i Rosję, prosząc o pokój.

Uroczystość rozpoczęła się od wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Po nich dzieci przedszkolne i szkolne odprawiły pełną zadumy piątkową Drogę Krzyżową. Nie zabrakło w tej drodze symboli podkreślających tajemnicę kolejnych stacji, takich jak: deski – na przyjęcie krzyża, serca – na matczyną miłość, gwoździ – na przybicie do krzyża, ziemi – na upadek pod krzyżem, czy bandaży – na opatrzenie ran Chrystusa.

W kazaniu wygłoszonym podczas odprawionej zaraz potem Mszy św. o. proboszcz mocno akcentował potrzebę przyjęcia i hołubienia wzorem Matki Bożej każdego życia – od poczęcia do naturalnej śmierci. Nawoływał też do duchowej adopcji dziecka poczętego i dziękował tym, którzy już taką adopcję w naszej parafii podjęli.

Najważniejszy w tym dniu Akt Oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanej miał miejsce zaraz po odprawieniu Mszy św. I tu, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, klęcząc na obu kolanach, o. proboszcz odczytał uroczysty akt, w którym śladem papieża Franciszka, w łączności duchowej z całym Kościołem, oddał Matce Bożej sprawę Rosji i Ukrainy, prosząc o jak najszybsze zakończenie działań wojennych na Ukrainie.

My zatem, Matko Boga i nasza Matko, uroczyście zawierzamy i poświęcamy Twojemu Niepokalanemu Sercu siebie samych, Kościół i całą ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę. Przyjmij ten nasz akt, którego dokonujemy z ufnością i miłością; spraw, aby ustały wojny, i zapewnij światu pokój. Niech „tak”, które wypłynęło z Twojego Serca, otworzy bramy dziejów dla Księcia Pokoju; ufamy, że poprzez Twoje Serce, nastanie jeszcze pokój. Tobie więc poświęcamy przyszłość całej rodziny ludzkiej, potrzeby i oczekiwania narodów, niepokoje i nadzieje świata – modlił się o. proboszcz.

Adoracja przy Najświętszym Sakramencie trwała do godz. 21. Zakończyła się uroczystym Apelem Jasnogórskim.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.