A w przedszkolu słonecznie i piknikowo…

W upalne czerwcowe popołudnie siostry niepokalanki prowadzące w Dursztynie przedszkole zorganizowały dla swoich podopiecznych oraz ich rodziców i opiekunów tradycyjny już, doroczny piknik.

Powody organizowania pikniku są 2. Z jednej strony ma on na celu sprawienie radości milusińskim, którym zabawy – zwłaszcza tej na świeżym powietrzu – nigdy za wiele! Z drugiej zaś strony, siostrom niepokalankom chodzi o to, by rodzice posyłający dzieci do ich przedszkola mieli okazję bliżej się poznać.

Było wszystko, czego maluchy potrzebują do dobrej zabawy: muzyka, grill, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, zawody, qiuzy i zabawy. Rodzice zaś, odpoczywając od codziennego zgiełku i hałasu, mogli przekąsić smaczne co nieco w pięknych okolicznościach Skałki, wziąć udział w zorganizowanych dla nich konkursach oraz podziwiać swoje pociechy w ferworze zabawy.

I tak siostry zadbały o to, by mamusie i tatusiowie na własnej skórze przekonali się o tym, co to znaczy dobra zabawa. W konkursie na rysowanie obrazu człowieka z zasłoniętymi oczami I miejsce zajęła mama Zosi Chmielak, II Janusz Łętowski i Andrzej Kaczmarczyk, a III – Kasia Sołtys – mama Oliwki, p. Kosakowska z Łopusznej oraz Teresa Hornik.

W biegu z dzieckiem bezsprzecznie wygrała p. Grygrak z synkiem, II miejsce przypadło Piotrowi Surmie i jego córeczce Darii, a III – Michałowi Hornikowi i jego córeczce. Wszystkim zwycięzcom wręczono przygotowane wcześniej nagrody.

Piknik taki jak ten dzisiejszy siostry organizują na krótko przed wakacyjną przerwą. Ten tegoroczny udał się wyjątkowo! Pogoda dopisała wspaniale, a tuż po godz. 16.00 30-stopniowy upał przyjemnie zelżał, dając małym i dużym uczestnikom zabawy upragnione orzeźwienie.

W przyszłym tygodniu dzieciaczki czeka następna atrakcja. Tym razem będzie nią autokarowa wycieczka do Nowego Sącza.

Zdjęcia: siostra Łucja i Krystyna Waniczek

Facebook Comments