Kadr z życia przedszkolaka, czyli tymczasem u sióstr na Skałce

Było wszystko! Poznawanie darów jesieni, gry i zabawy na dworze, własnoręcznie zrobione różańce, teatrzyk, aniołki i wiele, wiele więcej…

W tym roku do przedszkola sióstr niepokalanek uczęszcza 18 dzieci. Większość z nich już wcześniej chodziła na Skałkę, a te maluchy, które dołączyły, tym razem po prostu “się przyjęły”. – Praktycznie wszystkie dzieci mamy z Dursztyna, jedynie jedna dziewczynka dojeżdża do nas z innej miejscowości – wyjaśniała obecne obłożenie s. Łucja.

I jak to u sióstr na Skałce bywa, dziewczynkom i chłopcom ani przez moment nie dane się było nudzić. W miesiąc wrzesień s. Łucja wprowadziła dzieci zabawami na świeżym powietrzu i objaśnieniem im pisowni ich własnych imion. Zaraz potem maluchy własnoręcznie stworzyły wizerunek Super Przedszkolaka, a na kolejnych wrześniowych zajęciach zapoznały się z zasadami ruchu drogowego i znaczeniem podstawowych znaków drogowych.

A kiedy rozpoczął się najpiękniejszy miesiąc jesieni, czyli październik, poszły w ruch farby, klej i nożyczki. Jak spod igły, pod czujnym okiem siostry, maluszki wyczarowały piękne różańce, ucząc się przy okazji o Matce Bożej Różańcowej. A na kolejnych zajęciach plastycznych powstały piękne aniołki. – Różańce wykonaliśmy oczywiście w nawiązaniu do rozpoczynających się w październiku nabożeństw różańcowych – wyjaśniała s. Łucja.

Najwięcej frajdy i radości dało jednak dzieciom zapoznanie się z darami jesieni. Bo i znalezione w zaułkach ogrodu liście zostały pięknie obwiedzione barwnymi otoczkami, i na ścianie sali zabawowej zawisł wizerunek Pani Jesieni. Swoistego rodzaju wisienką na torcie i podkreśleniem bogactwa darów ziemi były wykonane przez dzieci zagony marchewek, buraków, cebulek, pietruszek i innych. Nie zabrakło nawet zajęć teatralnych z udziałem jarzynek i warzyw.

A już za 2 tygodnie – o ile sytuacja na to pozwoli – w przedszkolu odbędzie się wielki bal. A jaki? Przekonacie się już niebawem 🙂

Zdjęcia: s. Łucja Poręba

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.