Autorski projekt Katarzyny Jaworskiej doceniony

Szkoła Podstawowa w Dursztynie ma kolejny powód do dumy! Autorski cykl zajęć pt. Czy tylko matematyk korzysta z matematyki nauczycielki Katarzyny Jaworskiej jury konkursowe Fundacji Uniwersytet Dzieci wytypowało do ścisłego finału.

Zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci konkurs pt. Inspiruję do nauki miał zachęcić nauczycieli do przedstawienia własnych, innowacyjnych i kreatywnych propozycji na cykl lekcji na podstawie zaproponowanych im scenariuszy. Nauczyciele, którzy wzięli w nim udział, sami zdecydowali, jaki cykl tematyczny będzie najciekawszy dla ich uczniów oraz sami sformułowali cele i założenia swojego projektu, które ubrali w przeróżne formy.

Spośród wszystkich nadesłanych prac jury konkursowe składające się z przedstawicieli Fundacji Uniwersytet Dzieci do kolejnego etapu wytypowało tylko dwie prace:

Napisany przez naszą nauczycielkę autorski cykl zajęć pt. Inspiruję do nauki – czyli mini program orientacji zawodowej bazuje na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: Czy tylko matematyk korzysta z matematyki? A jego celem jest odkrywanie elementów matematyki w takich zawodach, jak: muzyk, kucharz, malarz, archeolog itp. Dzieci podczas zrealizowanych z Katarzyną Jaworską zajęć wzięły udział w licznych zabawach ruchowych i kreatywnych, takich jak: układanie rymowanego tekstu piosenki, wspólnym projektowaniu, czy inscenizacjach różnych sytuacji handlowych.

Ostateczna decyzja o tym, która z prac zwycięży, jeszcze nie zapadła. A walczyć jest o co, bo jeśli zwycięży projekt Katarzyny Jaworskiej, to automatycznie zostanie on jednym z projektów tematycznych, oferowanych klasom w roku szkolnym 2020/2021. Ponadto uczniowie p. Jaworskiej otrzymają nagrody rzeczowe w postaci książek, a ona sama zestaw edukacyjny “Metoda Pytań i Doświadczeń”.

Do 2 czerwca można oddawać głosy na projekt Katarzyny Jaworskiej pod: ZAGŁOSUJ Do czego gorąco wszystkich zachęcamy!!!

A więcej o samym projekcie pod: https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/aktualnosci/zaglosuj-na-najciekawszy-autorski-cykl-zajec

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.