Pączek dla Afryki

Wiedzieliśmy, że już wielkimi krokami zbliża się Tłusty Czwartek – jeden z najbardziej lubianych dni.

Właśnie w środę, razem z całą 8 klasą zastanawialiśmy się, czy w tym roku również nasza szkoła będzie mogła wziąć udział w akcji charytatywnej pn.: „Pączek dla Afryki”. I właśnie w tej oto chwili do naszej klasy weszła s. Jolanta i nasza wychowawczyni p. Aleksandra Kachniarz, pytając nas, czy nie chcemy zaangażować się w tę właśnie akcję. Cała klasa chętnie zgłosiła się do udziału i już na tej samej przerwie wspólnie zastanawialiśmy się, co można pysznego przygotować na taką okazję.

Już następnego dnia w szkole pojawiło się 9 różnego rodzaju słodkości, które kusiły zapachem i wyglądem m.in.: babeczki, chrust, serniki, jabłecznik i czekoladowe ciasteczka. Na każdej przerwie wszyscy uczniowie chętnie kupowali domowej roboty smakołyki. Widząc, że akcja staje się bardzo popularna wśród uczniów, postanowiliśmy przeciągnąć ją do następnego dnia.

Do pomocy zgłosili się również uczniowie z klasy 7, którzy obiecali przyrządzić kilka dodatkowych przysmaków. I w ten oto sposób w piątek mieliśmy już 14 różnych słodyczy. Kilka rodzajów babeczek (bo w czwartek kupowało je bardzo dużo dzieci), 2 paczki faworków, pączki, dużo różnych ciast i ciasteczek.

Uczniowie mogli poznać wiele przysmaków, a przy okazji pomóc swoim rówieśnikom po drugiej stronie świata. Akcja zakończyła się wielkim powodzeniem. Ze sprzedaży udało nam się nazbierać aż 830 złotych!!!

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy w tych 2 dniach nie liczyli kalorii i wzięli udział w naszej zbiórce oraz tym, którzy pomagali w przygotowaniach.

Tekst: Kinga Waniczek, zdjęcia: Zofia Rafacz

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.