5 kolorów różańca misyjnego

Październik na dobre zadomowił się już w naszych kalendarzach. A jako że to miesiąc w wyjątkowy sposób oddany Matce Bożej, czas wspomnieć o kilku ważnych aspektach modlitwy różańcowej.

Św. Jan Maria Vianney zwykł mawiać, że: Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem. A gdyby tak cały czas ktoś odmawiał Zdrowaś Maryjo? Na każdym kontynencie, w każdym roku dniu i minucie?? Przyznacie, że nasuwa się takie pytanie…

W tym roku w sposób szczególny październikowa modlitwa różańcowa zestawiona została ze sprawami misji i misjonarzy. Już na pierwszym nabożeństwie o. proboszcz wręczył dzieciom specjalne różańce misyjne, w których kolor każdego dziesiątka odpowiada innemu kontynentowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I tak:

  • Kolor zielony – nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów tropikalnych oraz jest kolorem nadziei.
  • Kolor czerwony – podkreśla kolor skóry Indian, rdzennych mieszkańców Ameryki.
  • Kolor biały – oznacza kolor skóry Europejczyków.
  • Kolor niebieski – symbolizuje wody chrztu i wody Oceanu Spokojnego, na którym rozsiane są liczne wyspy. Możecie popatrzeć na mapę. Australia jest zewsząd otoczona wodami.
  • Kolor żółty – przypomina ludy Azji, najliczniejsze na świecie. Często też porównuje się ich skórę do koloru żółtego.

W duchu tego właśnie przesłania w bocznym ołtarzu stanęła też specjalna dekoracja. Spod figury Matki Bożej Fatimskiej wypływają szarfy w 5 kolorach, łącząc ją z makietami 5 kontynentów.

Zdjęcia z niedzielnego różańca:

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


twenty − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.