Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Mini Piłce Nożnej

Na stadionie sportowym w Waksmundzie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Mini Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Dzieci.

W zawodach brało udział 13 szkół gminy Nowy Targ (135 uczniów), które zostały rozlosowane do 4 grup eliminacyjnych. Zwycięzcy grup awansowali do półfinałów, natomiast pozostałe drużyny zakończyły udział w turnieju. W zawodach wystartowali też młodzi piłkarze z Dursztyna.

Tytuł mistrzowski wywalczyła Szkoła Podstawowa z Lasku, która w meczu o 1. miejsce po rzutach karnych 2:0 pokonała Szkołę Podstawową z Ostrowska. 3 miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Ludźmierza. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Twaróg z Ostrowska. Natomiast najlepszym bramkarzem Sebastian Cierniak z Waksmundu. Szkoły, które zajęły miejsca 1-6 otrzymały dyplom, nagrody rzeczowe – piłki halowe oraz pamiątkowe puchary. Tym samym Dursztyn też się na dyplom i puchar załapał 🙂